Ohaus Defender 5000 - Cap. 600kg / 0.1kg - 800x800mm
Se pris| Artikelnr: | DF52XW600G1S-EU |
| Standardlager: | I lager |
| Artikelnr: | DF52XW600G1S-EU |
| Standardlager: | I lager |
| Maximum Capacity | 600 kg |
| Readability | 0.1 kg |
| Readability (Certified) | 0.2 kg |
| Platform Size (Width) | 800 mm |
| Platform Size (Length) | 800 mm |
| Dimensions (Length) | 800 mm |
| Dimensions (Width) | 800 mm |
| Dimensions (Height) | 90 mm |
| Battery Life | 20 Hours with Rechargeable Battery |
| Communication | Ethernet (Available as an Accessory); 2nd RS232/RS485/USB (Available as an Accessory); RS232 (Included); WiFi/Bluetooth (Available as an Accessory) |
| Display | Dot matrix LCD with white LED backlight |
| Legal for Trade | EC Type Approvable |
| Net Weight | 77.78 kg |
| Outputs | 4~20mA; 2 In/4 Out digital I/O |
| Platform Construction | Stainless Steel |
| Power | Rechargeable Battery (Not Included); AC Power (Included) |
| Protection Rating | IP67 |
| Tare Range | To capacity by subtraction |
| Test Weight | 600kg, OIML M1 or ASTM CL F |
| Units of Measurement | Metric Tonnes; Gram; Kilogram; Pound; Tonne; Custom; Ounce; Pound:Ounce |
| Working Environment | -10°C – 40°C, 85%RH, non-condensing |
| Key Features | GLPGMP; IndicatorPlatformSeperated; Battery; LFT; Printer |