Ohaus Golvvåg Stainless Steel - Cap. 1500kg / 500g
Se pris| Artikelnr: | I-DF33XW1500C1X-EU |
| Standardlager: | I lager |
| Artikelnr: | I-DF33XW1500C1X-EU |
| Standardlager: | I lager |
| Maximum Capacity | 1,500 kg |
| Readability | 0.5 kg |
| Readability (Certified) | 0.5 kg |
| Platform Size (Width) | 1,500 mm |
| Platform Size (Length) | 1,500 mm |
| Dimensions (Length) | 1,500 mm |
| Dimensions (Width) | 1,500 mm |
| Dimensions (Height) | 90 mm |
| Battery Life | 30 Hours with Rechargeable Battery |
| Communication | Ethernet (Available as an Accessory); RS232 (Included); USB (Available as an Accessory) |
| Display | 7 Segment LCD with multicolor backlit |
| Legal for Trade | EC Type Approvable; OIML |
| Net Weight | 177 kg |
| Outputs | Not Applicable |
| Platform Construction | Stainless Steel |
| Power | AC Power (Included); Rechargeable Battery (Included) |
| Protection Rating | IP 65 |
| Setup | Yes |
| Tare Range | To capacity by subtraction |
| Test Weight | 1500kg, OIML M1 or ASTM CL F |
| Units of Measurement | Metric Tonnes; Gram; Kilogram; Pound; Ounce; Pound:Ounce |
| Working Environment | -10°C – 40°C, 85%RH, non-condensing |
| Key Features | IndicatorPlatformSeperated; Battery; LFT; Printer |