Ohaus Adventurer Analytic - Cap. 320g / 0.1mg - Intern kal.
Se pris| Artikelnr: | AX324 |
| Standardlager: | I lager |
| Artikelnr: | AX324 |
| Standardlager: | I lager |
| Maximum Capacity | 320 g |
| Readability | 0.1 mg |
| Pan Size (Ø_Diameter) | 90 mm (3.5 in) |
| Internal Calibration | AutoCal™ - Automatic |
| Draft shield | Included |
| Dimensions (Length) | 354 mm (13.93 in) |
| Dimensions (Width) | 230 mm (9.05 in) |
| Dimensions (Height) | 340 mm (13.39 in) |
| Battery Life | Not Applicable |
| Auxiliary Display Model | Available as an Accessory |
| Communication | USB; RS232 (Included); USB Host |
| Display | Full-Color 4.3 in Touchscreen WQVGA |
| Inuse cover | Included |
| Key Features | GLPGMP; LFT; Printer |
| Legal for Trade | Not Applicable |
| Linearity ± | 0.2 mg |
| Main Purpose | Formulation; Percent Weighing; Check Weighing; Data Communication; Weigh Below; Counting; Density Determination |
| Market Worlds | Education; Pharmacy; Laboratory |
| Minimum Weight (USP, 0.1%, typical) | 0.2 g |
| Net Weight | 5.1 kg (11.3 lb) |
| Pan Construction | Stainless Steel |
| Power | AC Adapter (Included) |
| Product will be used | On a Table; WorkinIndustrial; Classroom |
| Repeatability, typical | 0.1 mg |
| Stabilization Time | 3 s |
| Tare Range | To capacity by subtraction |
| Test Weight | 300g, OIML E2 or ASTM CL 1 |